РУС | УКР | EN | DE



Товариство

Товариство / Плани та проекти / Відхилення Проекту Закону №1105 "Про внесення змін до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження"

Відхилення Проекту Закону №1105 "Про внесення змін до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження"

Порівняльна таблиця Законопроекту №1105 (ревізія 2)

скачати
(формат Microsoft Word, впаковано в ZIP)

Стратегія протистояння прийняттю Законопроекту №1105 складається в 1) мобілізації громадської думки на Україні й за кордоном, і 2) повідомленні про це причетних комітетів Верховної Ради й окремих парламентаріїв. Законопроект має настільки виразний реакційний характер, що успішне прийняття його можливе тільки в умовах недостатнього розголосу.

Тактика полягає у висвітленні питання вітчизняними засобами масової інформації, залученні авторитетних суспільних діячів в Україні, а також міжнародних організацій, що спеціалізуються в галузі захисту тварин. Важливий аргумент - відповідність Закону 2006 р. нормам європейського законодавства й невідповідність їм Законопроекту №1105.

  • Підготовка й розповсюдження матеріалів, що дають оцінку Законопроекту №1105 і розглядають способи протистояння.
    Публікація на форумі матеріалу й розсилання його за допомогою електронної пошти.
    Підготовка "Інформаційного листа" російською й українською мовами, які може бути використано для вираження особової або групової думки щодо Законопроекту на адресу представників законодавчої влади, наприклад секретарів причетних комітетів Верховної Ради.
  • Організація й проведення прес-конференції, присвяченої питанню.

    21 лютого 2007 р. в УНІАН відбулася прес-конференція, присвячена проблемі, на якій були присутні 35 журналістів і представники багатьох громадських організацій, у тому числі Київського міського товариства захисту тварин. Проблема дістала розголос у вітчизняних ЗМІ.

    Дивіться відео-фрагмент цієї прес-конференції.

  • Підготовка більш повних версій матеріалів для розповсюдження по електронних каналах:
    1. повідомлення, що включає коротку інформацію про проблему, способи протистояння, пропонований текст листа електронної пошти (українською та російською мовами), контактні дані пропонованих адресатів.
    2. перероблене повідомлення з більш чітко викладеними способами протидії, що крім того містить посилання на стосовні до справи матеріали Верховної Ради.
  • Підготовка й проведення збору підписів на виставці кішок у м. Ротенбург, Швейцарія.
    У рамках кампанії по залученню уваги європейської громадськості організовано розповсюдження інформації й збір підписів під петицією проти законопроекту №1105 серед відвідувачів і учасників великої міжнародної виставки кішок. Виставка, що було організовано швейцарської фелінологічною федерацією FFH, проходила 24-25 лютого 2007 р. і зібрала більш тисячі відвідувачів зі Швейцарії, Франції, Італії й інших європейських країн. Повнобарвний стенд формату А3 біля входу у виставочний зал і індивідуальна інформаційна листівка, яку одержували відвідувачі, акцентували увагу на проблемі. Бажаючі могли поставити свій підпис негайно, або при виході після огляду экпозиції. Ми щиро вдячні президентові FFH пану Alfred Wittich за люб'язний дозвіл на проведення заходу й власноручну участь.
    Більш 500 підписів, зібраних під петицією, відправлено кур'єрською поштою у Верховну Раду.
  • Підготовка відкритого листа Валерію Кальченко, голові Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслiдкiв Чорнобильської катастрофи. Лист підписано багатьма відомими журналістами м. Києва.
  • Підготовка відкритого листа голові Верховної Ради Олександру Морозу й лідерам парламентських фракцій. Лист підписано видатними українськими громадськими діячами, діячами мистецтва, відомими журналістами м. Києва.
Повернутися