РУС | УКР | EN | DEВаш внесок

Ваш внесок / Подяки

Нам допомагає салон для тварин „Добродій”

У столиці працює невеликий гурт волонтерів, що займається опікунством над безпритульними тваринами, – а це і стерилізація, і перетримування, і транспортування... Усе це – кошти, ще й чималі. Де їх брати?

Нам часто доводиться терпляче пояснювати людям, що Притулок для тварин у Гостомелі – це не пункт прийому підібраних з вулиці тварин. На сьогодні Притулок вщерть переповнений. Отже, варто розв'язувати проблему на місці, не перекладаючи її на чужі плечі. Для цього ефективно створювати добре координовані групи волонтерів для порятунку київських безпритульних тварин. І такі групи сьогодні вже працюють в різних районах столиці.

Як показує практика, одні тварини адаптуються в умовах міста, а іншим, особливо тим, які потрапили на вулицю з теплої домівки, приходиться дуже скрутно. Доводиться докладати чимало зусиль, щоб контролювати кількість одних, та прилаштовувати в добрі руки інших. З метою влаштування тварин волонтери розміщують в метро наклейки з логотипом Київського міського товариства захисту тварин, дають оголошення в газети „АВИЗО” та „Газету по-киевски”. Зрештою, для цього існує й одна з рубрик нашого сайту.

А що стосується категорії „адаптованих” тварин – тут перш за все йдеться про їхню безпеку. Чимало душевних зусиль покладено волонтерами на чисельні перемовини з начальниками ЖЕКів, які співпрацюють зі службою відлову. Треба віддати належне: майже ніхто з начальників не бажає собі слави злої людини, яка безжально нищить наших чотириногих друзів. У більшості з них беруть гору добрі почуття, особливо коли йдеться про економію коштів (відлов одного собаки коштує вже 129 грн.)

Звісно, усі витрати по опікуванню чотириногих мешканців міста беруть на себе волонтери. А допомагають вони тваринам у вільний від роботи час. Заради порятунку чотириногих громадян багатьом з них доводиться жертвувати і своїм благополуччям. На жаль, малочисельна мережа захисників тварин не може охопити всі проблеми. Обумовлено це відсутністю офісу, коштів, а також друкованого видання, за допомогою якого можно було б зробити крок від просвітництва до організованого потужного руху на захист тварин.

У цивілізованому світі потреби руху на захист тварин покриваються за рахунок благодійних пожертвувань. З цією метою нами й була замовлена скарбничка. А розмістити її люб'язно погодилася директор Салону для тварин „Добродій”, вона ж головний ветлікар Оксана Нєдєліна.
Час від часу волонтери відкривають скарбничку, фіксують кількість зібраних коштів та планують їх подальші витрати. За останні два місяці в одному з мікрорайонів Голосіївського району Києва було простерилізовано 9 собак, на що було витрачено 1 372 гривні. Четверту частину цих коштів допомогла оплатити саме ця Скарбничка. Решта була витрачена з власних кишень волонтерів.

Ми дякуємо Оксану Нєдєліну та весь колектив салону для тварин „Добродій”, а також їх відвідувачів, які разом з благодійними внесками подарували тваринам ще й часточку свого душевного тепла.

17 травня 2007 р.
 
Інші...