РУС | УКР | EN | DE



Ваш внесок

Ваш внесок / Приватні особи

Усиновити тварину з Притулку

Будь-який собака або кішка гостро потребує люблячого серця й постійного дому. Якщо ви подумуєте про придбання домашнього улюбленця, усиновіть одного з вихованців Притулку. Серед сотень тварин ви зможете вибрати ту, що найбільш симпатична вам, пасує за віком, типом вовни, розміром, характером й темпераментом. Ви ніколи не знайдете більш вдячного й відданого створення, чим власноручно врятована вами від голоду й смерті тварина.

Деякі постояльці занесені в нашу онлайнову базу для зручності вашого вибору.
Або приїжджайте в Притулок і особисто познайомтесь з його мешканцями. Використовуйте наведену Схему проїзду.

Що важливо знати новому господарю тварини

Переїзд з притулку додому – величезний стрес для тварини. Цей стрес ослабить організм, у новачків можуть з’явитися нові симптоми. Показуючи тварину ветеринару, обов’язково повідомте його, що ваша тварина з притулку. Не всі ветеринари знають специфіку притулків та мають досвід лікування таких тварин, тому ми рекомендуємо тільки самих досвідчених та відповідальних лікарів. Якщо ветеринар першим ділом призначив вашому питомцеві сильні антибіотики або інші потужні засоби, можливо, варто звернутися до іншого лікаря за альтернативним діагнозом. Навіть аналізи (біохімію крові тощо) краще зробити тиждень по тому як тварина переїхала в новий дім. Перші дні достатньо просто відгодовувати тварину. Див. також статтю "Тварина з притулку... сюрприз?" (російською) в нашій Бібліотеці.

Кішки

Новому власнику кішки, що довгий час прожила в притулку, ми настійно рекомендуємо підтримувати тісний зв'язок з волонтером КТЗТ, який курирував цю тваринку. Будьте готові обмінятися з ним телефонами, це у ваших інтересах!
Деякі важливі моменти:

  1. Обов'язкова стерилізація (якщо тварина ще не стерилізована або виникли сумніви в цьому).
    В іншому випадку можливі проблеми з маткою або ослаблення організму в цілому під час тічки. А таке раптове та «безпідставне» ослаблення викличе у нових власників здивування та нерозуміння.

  2. Продумане годування.
    У багатьох наших котів гастрит та дуже чутливі шлунки і підшлункова. Тому корм їм потрібно підбирати дуже ретельно. З готових кормів хорошим вибором є Hills i/d (гіпоалергенна дієта). Інші варіанти описані в статті "Кошачий раціон. Догляд за кошеням та дорослим котом" (російською) в нашій Бібліотеці.

  3. Відсутність зубів не є ознакою старості кішки! Відомі випадки, коли беззубі кішки з притулку успішно харчуються навіть сухим кормом. А уж з курятиною, яловичиною або консервою Гурме проблем не виникне і поготів.

  4. Не спішіть заліковувати кішку антибіотиками або імунним! Виберіть ветеринара, який призначить тільки те, що допоможе імунітету кішки справитися самостійно.

  5. Деякі кішки у нових власників стають дуже вимогливі до ласки. Не пояснюйте ці прояви хворобою або поганим вихованням! Це психологічний момент: тварина прагне будь-якою ціною «сподобатися» вам, щоб залишитися в новому домі. Коту здається, що чим він буде лагіднішим та приставучишим, тим скоріше його залишать... Якщо не допомагає заспокійливе, то іноді може допомогти другий кіт/кішка в домі. Тварини отримують можливість спілкуватися між собою і не концентруються на одному господарі. Але цей момент тонкий та індивідуальний. Спитайте поради у досвідченого волонтера або обережно експерементуйте самі.

 
Інші...