РУС | УКР | EN | DE



Библиотека

Библиотека / Публицистика

Проблемы коммуникации
Один год спустя

– Это красная?
– Нет, это черная.
– А почему она белая?
– Потому что зеленая.

Детская загадка


Столь легкомысленный эпиграф приходит в голову, когда пытаешься разобраться с "цветовой принадлежностью" ключевых фигур в киевской зоозащитной сфере. Госпожа Ирэна Кильчицкая бралась за выполнение Программы регуляции численности бездомных животных гуманными методами – и сама же ее успешно провалила. Госпожа Светлана Берзина организовывала собачьи бои и приделывала ноги казенным средствам – а теперь возглавляет Киевский зоопарк, консультирует мэра по вопросам зверюшек и вообще является лучшим другом четвероногих. Госпожа Ольга Дроздова была последней, кто решал судьбу неких денег КГОЗЖ (и надо сказать, успешно решила: денег тех больше не видели), – а теперь возглавляет муниципальное заведение для бездомных животных.

Но с представителями власти еще сравнительно просто. Их можно не глядя отнести к лагерю "по ту сторону баррикад" – и в 99% случаев угадать. Сложности начинаются, когда доходит до действительно видных фигур. При том, что уж этих-то сложностей легко можно избежать, повернись эти фигуры к соратникам и расскажи им, что к чему. Проявив тем самым какое-никакое уважение к единомышленникам, пусть и гражданам Украины. Ну понятно – власти, они сознательно скрывают от сограждан любую информацию о своей неприглядной деятельности. Но от высоких заграничных гостей из стран с давними традициями демократии ждешь совсем других стандартов коммуникации. А получается... а что получается, судите сами.

Весной 2009-го года представители международных зоозащитных организаций навестили стольный град Киев с плановой проверкой. Высоких гостей по традиции встречали и плотно опекали представители местного зоозащитного движения в лице общества SOS. Опекали настолько плотно, что иногда закрадывается сомнение: а знают ли вообще заграничные товарищи, что кроме SOS в Украине есть еще "пара-тройка" организаций аналогичной направленности? Которые ведут ничуть не менее трудную работу, и к тому же в условиях отсутствия финансовой поддержки из-за границы? Во всяком случае, посетители с мировым именем до сих пор не проявляли особого желания взглянуть на ситуацию шире. Так что может и не знают. Проблем-то в одном Киеве – любому Гринпису с избытком хватит!

Несмотря на драматическую ситуацию - или, говоря дипломатическим языком, обилие недоработок, - господа были вежливы и нашли доброе слово даже в адрес киевских властей. О чем последние с готовностью раструбили по всем доступным каналам.

У бородянському притулку тварин тримають у належних умовах, що відповідають європейським стандартам

Київ. У березні цього року за запрошенням КМДА Бородянський притулок відвідали представники громадських організацій із захисту тварин з Германії та Австрії. Представники зоозахисних організацій ЄС відзначили кардинальне поліпшення ставлення до тварин, які утримуються в КП «Притулок для тварин» у м. Бородянка, після зміни керівництва підприємства, інформує прес-служба КМДА.

«Не має значення, на скільки різко я висловлював своє невдоволення стосовно цього притулку в минулому. Сьогодні я можу сказати – зміни є! Завдяки Київській міській державній адміністрації, Ольга Дроздова – новий директор Бородянського притулку та її команда протягом короткого часу продемонстрували, на що здані тверда рішучість та любов до тварин. Ми залиши притулок у Бородянці з позитивними емоціями, оскільки ми побачили щасливих собак, яких тримають у чистоті і піклуються про яких з любов’ю», - зазначив координатор міжнародної зоозахисної організації Tierhilfswerk Крістіан Янач у листі Київському міському голові Леоніду Черновецькому.

Нагадаємо, що в березні поточного року за запрошенням КМДА Бородянський притулок відвідали представники громадських організацій із захисту тварин з Германії та Австрії.

© УНІАН, 2009, #2376175
http://unian.net/news/products/tmp/79121.doc

Теперь я уже сомневаюсь, достаточно ли точно воспроизвела пресс-служба КГГА слова Кристиана Янача. Но тогда, в 2009 году, заинтересованная публика испытала глубочайшее изумление, поскольку Яначу вторил и его спутник из Германии:

Голова ради організації захисників тварин Aktion tier висловив подяку Леоніду Черновецькому за опіку над безпритульними тваринами в м. Києві

Aktion tier Голова ради організації захисників тварин Aktion tier Хольдерг Кнілінг висловив подяку Київському міському голові Леоніду Черновецькому за опіку над безпритульними тваринами в м. Києві. Про це інформує прес-служба КМДА.

«Стан справ у Бородянському притулку для тварин змінився на краще. Під час Вашого перебування на посту мера значно поліпшилось співробітництво між мерією Києва та організаціями із захисту тварин у Києві. Я вважаю, що це Ваш особистий внесок, і хотів би подякувати Вам від імені організації Aktion tier. Ми сподіваємося, що Київ і надалі залишатиметься на цьому шляху і, навіть попри те, що Ви маєте вирішувати безліч інших важливих питань, Ви продовжуватиме опікуватися проблемою безпритульних тварин», – йдеться в зверненні Хольдерга Кнілінга до Леоніда Черновецького.

Крім того, Голова ради організації захисників тварин Aktion tier висловив вдячність Київському міському голові за відзнаку, якою були нагороджені представники міжнародних організацій із захисту тварин.

«Ми розцінюємо це, як знак подяки за нашу роботу впродовж останніх 12 років», – додав Хольдерг Кнілінг.

Нагадаємо, перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька 15 квітня 2009 року вручила подяки Київського міського голови представникам міжнародних громадських організацій захисту тварин з Великої Британії, Австрії та Німеччини, які з 1997 року надають фінансову та професійну підтримку громадським організаціям захисту тварин в Україні та в місті Києві.

http://www.kmv.gov.ua/print/news.asp?Id=210995

 

Какой неожиданный оборот! На секунду показалось даже, что именитые гости сменили гнев на милость не без влияния благодарственной грамоты, которую во время визита им вручили киевские власти. Кто знает, думалось тогда, не прилагается ли к грамоте еще какой-нибудь менее официальный свёрток?.. Настолько странно выглядели эти похвалы в то время, когда варварские условия содержания и бесчисленные смерти животных в Киевском зоопарке привели к его позорному исключению из Европейской ассоциации зоопарков и аквариумов (ЕАЗА); когда новая директриса Бородянки снова превратила приют в режимный объект, выдворив оттуда и посетителей, и помощников-волонтеров; когда всем уже стало понятно, что пресловутая Программа регуляции численности животных гуманными методами – ни что иное, как квалифицированный "распил" бюджета.

На этом благостном фоне неожиданностью прозвучало грозное заявление гостей о том, что членства в ЕАЗА Киевскому зоопарку не видать еще очень долго, а также ответное обвинение из уст Кильчицкой во лжи и провокации. Трудно сказать, огорчил ли гостей такой откровенный моветон – то, что для наших политиков является нормой вещей, по европейским стандартам не лезет ни в какие ворота... Но господин Янач в своем открытом письме вскоре отказался от благодарности киевского городского начальства.

И все стало на свои места. И снова вернулась уверенность, что господа из Австрии, Германии и Великобритании не покладая рук борются за то, чтобы украинцы-люди не обижали украинцев-животных. Непонятным остается только одно: неужели господа настолько уверены в своих силах, что не ищут поддержки миллионов украинцев-людей, которые стремятся к тому же? Ведь если слово «гуманность» еще не полностью потеряло смысл в отдельно взятой европейской стране, то не в последнюю очередь благодаря именно им, а не только заграничным инспекциям или стараниям одного общества защиты животных.

 

 

Крістіан Янач, президент Товариства захисту тварин Австрії (Tierhilsfwerk), відмовляється від Подяки КМДА за свою діяльність у сфері захисту тварин в Києві. Подяка була вручена йому в Київській адміністрації першим заступником Київського міського голови Іреною Кільчицькою 15 квітня 2009 р. Крістіан Янач, який з 1996 р. опікується проблемою безпритульних тварин у столиці, продовжив свою зоозахисну діяльність. У квітні він направив на ім’я Київського міського голови Л.Черновецького та його заступника І.Кільчицької листа, в якому дав негативну оцінку діяльності Л.Качурової, начальнику Управління охорони здоров’я у м.Києві, та С.Берзіної, Генерального директора Київського зоопарку та радника мера з питань навколишнього середовища та тваринного світу (колишнього директора Центру ідентифікації тварин). Л.Качурова одночасно відповідає за сферу тваринного світу у м.Києві. К.Янач висловив своїм листом думку представників кількох міжнародних громадських організацій із захисту тварин. Після того, у липні 2009 р., в офіційному листі-відповіді за підписом І.Кільчицької на його ім’я К.Янач був звинувачений у розповсюдженні брехливої інформації про діяльність вищезгаданих посадових осіб та у провокаційних діях. Публікуємо повний текст листа-відповіді Крістіана Янача, наданий автором (у перекладі з англійської).

 

Kрістіан Янач
1060 Відень
Capistrangasse 3\4
www.Tierhilfswerk.at
www.streuner-in-kiew.at
19 серпня 2009

Відкритий лист
Першому заступнику голови КМДА
пані Ірені Кільчицькій


Шановна пані Kiльчицька,
дякую за довгоочікувану відповідь на мого листа.

Щиро визнаю, що був подвійно вражений. Вперше на мої звернення я отримав відповідь, по-друге, у Вашому листі мене звинуватили в розповсюдженні неправдивої інформації та провокаційних діях.

В моєму листі на Ваше ім’я я визнав факт того, що, відвідуючи Бородянку в квітні 2009 року, ми нарешті побачили деякі позитивні зміни, а також висловив своє негативне ставлення до пані Березіної та пані Качурової, вважаючи їх тими людьми, які гальмують виконання прийнятої Програми КМДА щодо гуманного вирішення проблеми бездомних тварин.

Що ж за неправдиву інформацію я розповсюдив та які провокаційні дії вчинив?

Пані Ірено, дозвольте мені пригадати про те , що в грудні 1996 року я на запрошення Тамари Тарнавської, Президента Міжнародного товариства захисту тварин «SOS», яка тоді проживала в Женеві, вперше прилетів до Києва. Ми спільно прихованою камерою зробили фільм про жорстоке знищення тварин в Пирогові. Після побаченого я поклявся робити все можливе щоб врятувати безпритульних тварин в Києві і змінити байдуже ставлення до них чиновників Київської міської адміністрації. Після показу нашого фільму в Європі виник гучний міжнародний скандал. Нас підтримали і європейські політики, і пересічні громадяни. Тодішній Голова КМДА О.О.Омельченко не міг проігнорувати думку понад трьох мільйонів громадян Європи, які підписалися під вимогою закриття шкуродерні в Пирогові. В березні 1997 року Утильцех по знищенню тварин в Пирогові було закрито, а її територію без жодного фінансування з бюджету міста передано громадській організації ТЗТ «SOS». Отож весь тягар утримання, лікування та проведення операцій зі стерилізації тварин ліг на плечі міжнародних організацій включно з моєю. З того часу минуло 12 років, однак ситуація мало в чому змінилася. З бюджету міста ще донедавна щедро виділялися кошти на знищення тварин в Бородянці, на непрозоре використання бюджетних коштів при проведенні стерилізації тварин в клініці А.Панченка, на неефективну діяльність Центру ідентифікації тварин.

Ми надіслали декілька листів минулого та цього року за підписами Принцеси де Крой, Джона Руейна та моїм на Вашу адресу, висловлюючи стурбованість тим, що кошти не йдуть на вирішення питання безпритульних тварин, що Л.Качурова як керівник не цікавиться даною проблемою і не володіє достатньою інформацією. Що можна сказати про керівника, який жодного разу не відвідав сумнозвісну Бородянку? Під час нашої зустрічі в жовтні 2008 року з Л.Качуровою та С.Берзіною нам довелося демонструвати їм відео з наших останніх відвідин Бородянки, оскільки Л.Качурова намагалася переконати нас в тому, що в Бородянці не так вже й погано, що директор «Притулку для тварин» у Бородянці Т.Смурний та А.Панченко гарні фахівці. Пізніше під тиском Т.Тарнавської Л.Качурова відвідала Бородянку, однак після цього не було вчинено жодних рішучих дій для покращення ситуації та зміни менеджменту в Бородянці.

На відміну від Вас, ми оцінили роботу Л.Качурової як украй незадовільну. І разом дійшли висновку, що вона є цілковито байдужою до вирішення цих проблем.

Я мав моральне право висловити в листі до Вас думку про те , що Л.Качурову необхідно відсторонити від керівництва Програми щодо вирішення проблем безпритульних тварин.

У 1998 році ми з Т. Тарнавською проникли на собачі бої і прихованою камерою зняли фільм про дикі розваги мешканців Києва, на які правоохоронні органи не звертали увагу. Без перебільшення, ми ризикували своїм якщо не життям, то здоров”ям, знімаючи фільм. На собачому рингу висіли інформаційні плакати, що бої проходять під егідою «Royal Саnіn» (!!!).

Пізніше Принцеса де Крой у Франції організувала нам зустріч з керівництвом «Royal Canin», де ми показали знятий нами фільм з собачих боїв з емблемою «Royal Canin». У керівництва цієї відомої компанії був шок. З’ясувалося, що українські дистриб’ютори без відома керівництва компанії дозволили собі заробляти гроші ще й на собачих боях, використовуючи ім’я компанії. Їх було негайно звільнено. Серед організаторів та пропагандистів боїв був Д.Дивнич та М.Хоста, які попрохали нас про зустріч і намагалися переконати нас в тому, що собачі бої - це нормальне явище, яке до того ж приносить ще й непогані кошти. Д.Дивнич в розмові з нами сказав, що серед організаторів є й жінки, і назвав серед інших С.Берзіну, яка на той час була кінологом. Пізніше нас ознайомили з рішенням суду щодо до С.Берзіної, в якому її було визнаною винною в привласненні значної суми коштів одного із кінологічних клубів. Суд заборонив їй протягом певного часу займати керівничі посади!!!

Згодом ми зустрілися з С.Берзіною вже як із керівником Центру ідентифікації тварин, діяльність якого у нас завжди викликала здивування. Такої структури немає в жодній європейській країні, до того ж київський Центр не є ефективним, він не вносить нічого в розв’язання проблеми бездомних тварин, а тільки проїдає значні кошти із бюджету, які доцільніше було б направити на стерилізацію, а не на утримання 50 осіб - співробітників Центру. Ми неодноразово піднімали це питання перед керівництвом міста та перед пані Березіною.

Щодо її діяльності в зоопарку - покаже час. Шоу та розваги , які постійно проводяться в зоопарку - відволікання громадян від нагальних проблем тварин в зоопарку. Пані Ірено, знайдіть час і подивіться самі, в яких умовах в зоопарку знаходяться мавпи, горила та декілька інших тварин , прихованих від очей відвідувачі.

Пані Ірено, Ви вважаєте , що пані Берзіна та пані Качурова є першокласними фахівцями – це Ваше право. Моя думка та думка моїх колег є цілком іншою і це наше право. Я не бачу у висловленні нашої позиції ані ознак провокації, ані ознак розповсюдження брехні, в яких ви мене звинуватили в листі.

Оскільки я звинувачений Вами в розповсюджені брехні, вважаю, що в даній ситуації з мого боку було б недоречно зберігати Подяку міста, яку Ви вручили мені. І тому разом із цим листом повертаю її Вам. Сподіваюся, що Ви не сприймете цей крок як провокаційний.

З глибокою повагою,
Крістіан Янач
Президент Tierhilfswerk

http://maidan.org.ua/static/news/2009/1250925986.html

А.Косенков