РУС | УКР | EN | DEБібліотека

Бібліотека /

Столичных животных готовят к Евро-2012

У рамках підготовки до проведення чемпіонату Євро-2012 нині в Києві активно працюють над урегулюванням кількості безпритульних тварин у місті. Поки що, на думку представників громадських зоозахисних організацій, столиця має всі шанси не впоратися з вирішенням цього питання у заплановані терміни, адже на сьогодні місто не має для цього відповідних засобів та умов. Проте в КМДА переконують, що приводів для хвилювання немає.

У вівторок заступник Київського міського голови Ірена Кільчицька зустрілася з представниками міжнародних організацій із захисту тварин із Німеччини, Австрії та Великобританії, а також із принцесою Франції Елізабет де Крой. Делегація прибула до Києва на запрошення голови Всеукраїнської громадської організації захисту тварин SOS Тамари Тарнавської, щоб обговорити зі столичною владою шляхи розв’язання проблеми безпритульних тварин у місті й повернення Київського зоологічного парку до Європейської асоціації зоопарків у рамках підготовки Києва до Євро-2012.

Як повідомила під час зустрічі Ірена Кільчицька, на сьогодні Київ досяг помітних зрушень у вирішенні питання бездоглядності тварин, адже віднедавна тут почали діяти відповідні програми з урегулювання кількості безпритульних тварин гуманним шляхом. Щоправда, заступник мера зазначила: наразі програму стерилізації реалізовують не тими темпами, якими б хотіла міська влада. “Водночас ці програми все ж таки діють, і ніхто їх не спинить,— сказала пані Кільчицька.— Ми повністю перекрили всі шляхи жорстокого поводження з тваринами та комерційної експлуатації їх. Крім того, позитивні зміни сталися у столичному зоопарку, і ми сподіваємося, що вже скоро ви зможете оцінити його відповідність усім європейським стандартам”.

За словами експерта з питань безпритульних тварин Всесвітнього товариства захисту тварин Брайана Фолькнера, нині Київ справді має успіх у подоланні проблеми бездоглядності собак, але водночас сам механізм її розв’язання все ще потребує вдосконалення. “Зокрема це стосується новітніх гуманних методів вилову безпритульних тварин, і ми готові запропонувати їх місту. Крім того, задля належного ставлення до тварин у всіх його проявах, передусім з боку співробітників притулків, потрібно обов’язково проводити з ними тренінги та консультативно-просвітницьку роботу”,— сказав пан Фолькнер.

Занепокоїло представників делегації і те, що у столиці немає спеціальних закладів, де б утримували безпритульних тварин після стерилізації. Приватні притулки вкрай завантажені, а в міському, в Бородянці, всім місця бракує, до того ж захисники тварин продовжують скаржитися на жахливі умови утримання там собак і наполягають на його ліквідації. А як альтернативний варіант пропонують побудувати в столиці великий центр стерилізації, який би допоміг розв’язати в доволі короткі терміни одразу дві проблеми — і врегулювати кількість безпритульних тварин у місті, і забезпечити їх місцем для подальшого утримання після стерилізації.

Власне, таку проблему керівництво КМДА визнає, однак переконує, що закриття притулку в Бородянці наразі її ажніяк не зніме. За словами Ірени Кільчицької, процес виділення території для спорудження нового центру та власне його зведення займе дуже багато часу. “Нам справді поки що немає де тримати собак, яких стерилізують, але пропоную не будувати фантастичні плани на майбутнє. За нормального фінансування Бородянки вже за 3—4 місяці ситуацію там вдасться майже повністю владнати. А від зведення у Києві нового центру стерилізації ніхто не відмовляється”,— зауважила заступник мера.

 

06.03.2008
Хрещатик

Адреса статті в Інтернет: http://www.kreschatic.kiev.ua/print/news/1204796608.html