РУС | УКР | EN | DE
Початок
Товариство
Притулок
Ваш внесок
Бібліотека
Наші підопічні
ФорумАвтор Тема: Ми проти відстрілу тварин з естетичною та виховною метою  (Прочитано 1280 раз)  Share 

Надя

 • Global Moderator
 • Повідомлень: 10356
  • Перегляд профілю
Природоохоронці та зоозахисники проти легалізації полювання
в населених пунктах України

У вівторок, 6 листопада 2012 р., о 9:00 біля Верховної Ради України (з боку Маріїнського парку) відбудеться пікетування, учасники якого вимагатимуть не приймати в другому читанні проект Закону «Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб'єктів господарювання» № 9139 від 09.09.2011. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_2?pf3516=9139&skl=7 Законопроект включено до порядку денного під № 5199-VI від 06.09.2012.
У понеділок, 5 листопада, Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ВРУ розгляне цей законопроект перед винесенням на сесію парламенту.
Основні причини критики з боку громадськості:
- законопроект узаконює добування (тобто вбивство) тварин-компаньонів (собак і котів) приватними особами. Термін «добування», застосовуваний у законопроекті, є евфемізмом слова «вбивство». При цьому в законопроекті застосований термін «бродячи собаки і коти», визначення якого немає в чинному законодавстві, як немає і критерію,за яким розрізняються «безпритульні» (термін визначено ст. 1 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження») та «бродячи» собаки й коти;
- законопроект містить список видів, що підлягають необмеженому відстрілу. До них збираються віднести вовків, лисиць, собак та котів бродячих, ворон сірих, сорок, граків, а також мисливських та немисливських тварини. Повноваження надавати дозвіл на винищення усього живого (згідно цього законопроекту) матиме Мінприроди. Як показує українська практика, це породить розгалужені корупційні схеми в цій галузі;
- законопроект суперечить чинному законодавству, зокрема, ст. 17 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», якою заборонено вбивство безпритульних тварин жорстокими засобами, до котрих належить відстріл; та ст. 174 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Стрільба з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї в населених пунктах і в не відведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку»), оскільки фактично узаконює застосування вогнепальної зброї будь-яким бажаючим у будь-який час і в будь-якому місці – в тому числі в межах населених пунктів, дозвіл на що видається держадміністраціями;
- термінологія законопроекту дуже розпливчаста і узаконює сумнівні сфери діяльності мисливців і комерційних структур, а саме пересувні звіринці (під назвою «пересувні виставки»), цирки і дельфінарії;
- до обговорення законопроекту зовсім не були залучені численні зоозахисні та природоохоронні громадські організації.
Організатори пікетування закликають членів Комітету в понеділок дослухатися до вимог громадськості і мають надію, що законопроект не буде винесений на сесію ВРУ 6 листопада.
Організаторами пікетування є Національний екологічний центр України, Громадянська кампанія «Форум порятунку Києва» та Дружина охорони природи «Зелене майбутнє». Із категоричним протестом проти даного законопроекту виступили також Спілка вільних журналістів «Природа над усе», ГО «Інститут сучасних проблем України, ГО Дніпродзержинське товариство захисту тварин «ZООщит», департамент охорони тваринного світу та природних ресурсів Міжнародного конгресу захисту прав і свобод людини «Світ», м. Одеса, ГО «Центр допомоги тваринам», комітет з екології Громадської Ради при Раді Міністрів АР Крим, Західно-українське товариство захисту тварин, м. Львів та Громадська ініціатива Форум допомоги безпритульним тварин UA-VET.
Довідка. Проект Закону «Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб'єктів господарювання» № 9139 внесений 09.09.2011. Суб'єктом законодавчої ініціативи є Кабінет Міністрів України, ініціатором законопроекту є Микола Азаров. Законопроект у лютому 2012 р. ухвалений у першому читанні
Це безпрецедентний законодавчий акт, ухвалення якого переведе Україну в розряд дикунських країн. Ним легалізується таке ганебне явище, як догхантерство - полювання на домашніх тварин у місті.
Після широких протестів громадськості та публікацій у ЗМІ у вересні 2012 року до проекту профільним (екологічним) комітетом ВРУ було внесено зміни, що багато в чому враховують висловлені громадськістю та Мінекології зауваження. Багато в чому, але не головному: в редакції комітету в проекті залишається норма про надання дозволів на «добування собак і котів» - у будь-який час і в будь-якому місці, забороненому для полювання.
Подвійною є позиція профільного комітету, який очолює Анатолій Семинога: у вересні 2012 р. комітет дає негативний висновок щодо законопроекту, яким зазначає, що вади проекту носять системний характер і він навіть не може бути покращений та рекомендує відхилити його в повному обсязі, а вже 4 жовтня вносить свої розлогі зміни до нього та виносить на друге читання задля прийняття. При цьому негативний висновок щодо проекту як системно хибного надано й Головним управлінням ВР за підписом заступника керівника В. Мілованова.
Внесення законопроекту на друге читання в останні дні роботи ВРУ старого складу свідчить про те, що є великі шанси на його ухвалення. Адже новому складу ще довго буде не до цього законопроекту. Про такі наміри свідчить вилучення проекту зі списку призначених на друге читання у вересні та його неочікуване внесення до порядку денного за кілька днів до розгляду.


+++Вбивство з виховною метою

Тетяна Метельова _ Вівторок, 04 вересня 2012, 16:47

Версія для друкуКоментарі3

Українська влада потай від громадськості намагається здійснити безпрецедентний крок – перетворити державу на єдине велике мисливське угіддя. В контексті перетворень: законодавче введення полювання на собак і котів на будь-якій, в тому числі не призначеній для цього, території – міській, зокрема, полювання в державних заповідниках ("діагностичний відстріл"), на будь-які види тварин без обмежень впродовж року, в тому числі й ті, що внесені в Червону книгу. Шедевром законопроекту про необмежене полювання ( його справжня назва наведена нижче) є навіть не те, що дозвіл на нього видається всім бажаючим без обмеженого терміну й безкоштовно. Шедевром є дозвіл на відстріл не мисливських тварин з виховною і естетичною метою. Так у тексті.
 
Божевілля? Схоже. Однак "за" нововведення в першому читанні ще в лютому цього року проголосував 251 депутат. Одностайно – комуністи, партія Литвина. Майже одностайно – фракція Партії регіонів (29 не голосували або не були присутні, 1 проти). Опозиція здебільшого в голосуванні участі не брала.
 
Чому ніхто не помітив безпрецедентної, фантастичної події? Тому що в назві документа, розлогій і кострубатій, ішлося про реформування дозвільної системи з метою, зазначеною як "зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання". Однак насправді "реформування" стосується значно ширшого кола питань і сягає гуманістичних і цивілізованих засад суспільного життя. Руйнує їх.
 
Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" передбачає внесення в низку законів таких змін, внаслідок яких суб’єкти господарювання отримують нічим не обмежені і безконтрольні можливості знищення всього тваринного і рослинного світу України. Ось його істотні новації.
 
Міністерству екології надано право безкоштовної видачі дозволів на відстріл певного переліку тварин, серед яких коти й собаки, на відстріл у державних заповідниках, а також на утримання в неволі диких тварин та їх вивіз за кордон – і тих, що внесені у Червону книгу. Утім, право на утримання та вивіз відтепер може надавати і будь-якій інший орган виконавчої влади, навіть райадміністрація. Дозволи на полювання впродовж року без обмежень такими дрібничками як мисливський сезон, на всіх без винятку тварин і будь-якій території (крім заповідників) – однак знову ж і на собак та котів! – надаватиме центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства і мисливського господарства.
 
З огляду на те, що перелік видів тварин, призначених для полювання, (раніше його не існувало) охоплює всі види тварин і прихоплює домашніх, можна бути певним, що введено його з однією метою: легалізувати неймовірне – не обмежене часом і простором полювання на все, що рухається, в межах однієї окремо взятої держави. А отже законопроектом легалізується ще одна досі категорично заборонена "діяльність" – стрільба з вогнепальної зброї в місті по будь-яких цілях.
 
Торкнулися новації й зоопарків: скасовується отримання дозволів на їх створення, а отже й контроль над умовами їх утримання. Треба думати, Україні мало було корупційних скандалів навколо Київського зоопарку й його виключення з Європейської асоціації зоопарків і акваріумів (ЄАЗА). Потрібно, щоб таких зоопарків було безліч.
 
Скасовується й дозвіл на використання тварин у фото-бізнесі та організації розваг. Що означає не лише повернення на вулиці хвацьких підприємців із накачаними снодійним екзотичними тваринами з вирваними зубами й кігтями, тварин, що з дня на день піддаються тортурам заради бізнесу. Означає це й можливість екстравагантних розваг, під час яких тварин закатовуватимуть до смерті.
 
Скасовується й заборона на ввезення в Україну особливо жорстоких засобів вилову й знищення тварин – електроловильних систем, монониткових сіток, мисливських капканів тощо. Торік Україна пишалася тим, що стала дев’яностою країною світу, де їх використання забороно.
 
Однак варварського знищення живого світу в Україні виявилося замало. "Охорону довкілля" тепер здійснюватимуть не спеціально уповноважені на це органи, а будь-які органи виконавчої влади, а дозволи на викид у повітря забруднюючих речовин теж стануть безкоштовними.
 
Крок до запровадження влади "человека с ружьем"
 
До полювання на собак і котів держава прямувала послідовно: у січні 2010 року до закону "Про мисливське господарство і полювання" було внесено зміни, що теж до часу залишалися непоміченими, – користувачі мисливських угідь отримали право "проводити відстріл бродячих котів і собак". При тому правове поле України не містить визначення поняття "бродячі собаки й коти". Статтею 1 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" визначено "домашні тварини" та"безпритульні тварини".Безпритульними є ті самі домашні, які"залишилися без догляду людини". Зрозуміло, що через втрату власника тварина не змінює свого правового статусу "домашньої". Водночас до мисливських тварин закон відносить виключно "диких звірів та птахів, що можуть бути об’єктами полювання". Мисливство ж здійснюється лише щодо "мисливських тварин, які перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах у межах мисливських угідь". Як відрізнятимуть мисливці "бродячих" тварин від домашніх та безпритульних, знатиме лише сам "человек с ружьем".
 
Комусь дуже кортить полювати всюди й на все – не лише в мисливських угіддях, а й у заповідниках і на вулицях міст. Комусь дуже кортить – всупереч закону й моральних норм легалізувати дикунство.
 
Під законопроектом стоїть підпис одного "автора" – Прем’єр-міністра України Азарова. Та хоч би як ставитися до Миколи Яновича, повірити в його авторство важко. Адже в тому ж лютому саме він надіслав листа Раді Міністрів Криму, Київській, Севастопольській міськдержадміністраціям, міським радам інших міст України, в якому наголошував на необхідності "приділити особливу увагу профілактиці та виявленню фактів жорстокого поводження з тваринами, що приводить до їх загибелі або каліцтва, забезпеченню притягнення порушників до встановленої законодавством відповідальності". І наголошував: "офіційна позиція уряду полягає в неухильному виконанні вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та дотриманні принципів Європейської конвенції "Про захист домашніх тварин"". Отже, прем’єра серйозно підставили. Навряд чи потрібен йому грандіозний міжнародний скандал, наслідком якого може бути не лише певна ізоляція держави, що свідомо прямує навіть не в середньовіччя – в дикунство, виключення України з міжнародних організацій (скажімо, з МЕБ – Міжнародної організації з охорони здоров’я тварин (OIE), членом якої вона є з 1994 року), а й справжнє перетворення її на країну найвищого дикунства. І через що? Не через необхідність усунути політичних опонентів, а через чиїсь, навіть не його особисті, бізнес-інтереси!
 
Прикметно, що вбивчий законопроект отримав схвальну оцінку профільного комітету Верховної Ради, а його голова пан Семинога відповідно голосував "за". Не випадковим видається той факт, що раніше у відповідях на звернення громадян і організацій той таки пан Семинога висловлював щирий жаль за відмовою від радянських принципів регулювання кількості безпритульних тварин. Треба однак згадати, що радянські принципи, засуджені усім цивілізованим світом, являли собою єдину систему й поширювалися не лише на тварин. Перетворення України на мисливське угіддя – не лише виклик власному народу й світовій громадськості. Це – перший й вочевидь зухвалий крок до перетворення українців на дичину, крок до запровадження влади "человека с ружьем" і інших сумно відомих "виховних та естетичних засобів" – включно з "профілактуванням небажаних елементів", кримінальним покаранням безпритульних і безробітних людей тощо. І з остаточною руйнацією моральних засад суспільного життя.
 
Яка Європа, панове? Такі новації, без сумніву, виводять Україну в розряд унікальних держав. Однак аж ніяк не європейських.
 
Тетяна Метельова– кандидат філософських наук, доцент; старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії Національної академії наук України; президент ГО "Інститут сучасних проблем України"

"Пусть мы не сможем спасти всё, что нам бы хотелось. Но мы спасём намного больше, чем те, кто даже не пытается!" Питер Скотт

Надя

 • Global Moderator
 • Повідомлень: 10356
  • Перегляд профілю
"Пусть мы не сможем спасти всё, что нам бы хотелось. Но мы спасём намного больше, чем те, кто даже не пытается!" Питер Скотт

Манул

 • Повідомлень: 2641
  • Перегляд профілю
приняли уроды этот закон (

НО

Дорогие друзья! Приходите, пожалуйста, 7 ноября 2012 года в 12:00 на акцию защитников природы и зоозащитников возле центрального офиса Партии регионов (ул. Липская, 10) с требованием отменить позорный законопроект № 9139, который даёт возможность безнаказанно убивать животных (в том числе домашних) в городе и легализует содержание коммерческими структурами передвижных зверинцев, в которых мучают животных.

Из-за поддержки фракцией Партии регионов этот законопроект 7 февраля 2012 года был принят в первом чтении.

Организатор: Гражданская кампания «Форум спасения Киева».

Манул

 • Повідомлень: 2641
  • Перегляд профілю
Партия регионов, такая партия регионов

казалось бы, Азаров уже не может быть большим м-даком, но нет предела совершенству...

прошу прощения за ненормативную лексику, но из песни слов не выкинешь!