РУС | УКР | EN | DE



Початок

Початок / Часті питання

Що робити, ставши свідком жорстокого поводження з тваринами

Окремий випадок, утримання диких тварин у м.Києві, регулюється Розпорядженням Київської міської державної адміністрації №678 від 08.06.2007. Під нього підпадають вуличні фотографи, власники кафе та ресторанів і т.п.
Існує також телефон "гарячої лінії" КМДА, за яким можна повідомляти про подібні порушення: 051. (Проте ніхто не гарантує, що ваше звернення призведе до будь-якого результату).
Доброго дня. Мене звати Тамара. Звертаюсь з питанням до вас, оскільки не знаю, як вчинити і до кого звернутись. Я живу в м.Слов`янськ Донецької обл. Мій сусіда -алкоголік тримає на прив`язі собаку, що завжди голодний, та й умови жахливі. Собака безперервно виє і вдень, і вночі. Всі мешканці обурені, ну а діла, як завжди, нікому до цього немає... Куди можна звернутися по допомогу, адже организації із захисту тварин у нас нема? Дякую.

Товариство захисту тварин – це лише група звичайних громадян, що об’єднані спільною метою. Жодних додаткових прав у нього немає, і все, що може Товариство, можуть і окремі громадяни.

Якщо ви готові взяти на себе певний клопіт, то у тварини є шанс. У першу чергу треба задокументувати плачевний стан тварини – зняти на відео, сфотографувати. Навряд чи власник погодиться на зйомку, тому будьте готові знімати потай. Після цього слід заручитись підтримкою одного-двох свідків та скласти з ними акт: "Ми, що нижче підписалися (ПІБ, адреса прописки), спостерігали те-то там-то тоді-то за таких-то обставин", дата, підпис.

С цим актом вирушайте до місцевого відділення міліції і вимагайте порушення карної справи за фактом недотримання Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" на підставі статті 299 Карного кодексу. Міліція цій вашій вимозі навряд чи зрадіє, але це їх обов’язок, так що будьте наполегливі. (Відмову прийняти заяву ви також документуєте, тобто на місці складаєте акт. Тому бажано йти "здаватись" не одному, а з одним-двома свідками. З цим актом потім до начальника відділку, якщо не допоможе – до районної прокуратури).

Якщо все гаразд і заяву вашу приймуть, зареєструють і дадуть хід, до сусіди прийде дільничний і (можливо) зробить йому попередження. У рідкісних випадках можуть навіть конфіскувати тварину через суд – в цьому випадку ви маєте бути готові запропонувати рішення, як з нею вчинити далі (якщо ви лишите це питання на державу – самій потурбуватися про тварину, то її, тварину, просто уб’ють).


Для початку можна спробувати "відбутись малою кров’ю", налякавши сусіду особисто. Надрукуйте текст Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та статті 299 "Жорстоке поводження з тваринами" Карного кодексу, пред’явіть йому та повідомте, що ви маєте намір звернутись до закону, якщо умови утримання тварини не поліпшаться.


Узнати докладніше та поставити питання ви зможете на Форумі КТЗТ
(для того, аби публікувати повідомлення на форумі, потрібна реєстрація)

 
Інші...