РУС | УКР | EN | DEПочаток

Початок / Часті питання

Чому тваринам вдома краще, ніж в притулку

Незважаючи на переваги притулку порівняно з вулицею, найкраща доля для будь-якої хатньої тварини – це життя вдома під наглядом люблячого й турботливого хазяїна. Жоден притулок не може забезпечити собаці або кішці тієї людської уваги, яка їм вкрай необхідна, яка складає весь сенс життя наших чотирилапих друзів!

Колишні домашні тварини настільки важко переносять переселення до притулку, що можуть загинути. Це трапляється, на жаль, не так уже й рідко, і причини наведені нижче.

 1. Стрес, спричинений відсутністю хазяїна
  Тварина, що звикла до незаперечної уваги хазяїна, раптом її позбувається. Це викликає колосальний стрес, острах, непевність. Адже людська увага для домашніх собаки або кішки - найголовніше, нерідко важливіше за їжу! Працівники притулку, що наглядають за сотнями тварин, можуть приділити кожній не більше кількох хвилин на день - цього катастрофічно мало.
 2. Шок від різкої зміни способу життя
  Хатні тварини проживають своє життя швидче за людей, одному року їхнього життя відповідає кілька років людського. За кілька років собаки та кішки звикають до певної їжі, пиття, власного місця, режиму дня, прогулянок, до тих, хто живе з ними і складає їхню "стаю". І ламати ці звички не легше, ніж вироблені людьми за довгі десятиліття людського життя. Шок виявляється таким сильним, що тварини відмовляються від їжі і гинуть від виснаження.
 3. Закони стаї
  У природніх умовах тварини з перших днів звикають жити за законами стаї, відстоювати своє місце в ієрархії. Хатні тварини позбавлені цих навичок, їхнє місце в квартирній "стаї" визначається з самого початку і назавжди. Необхідність жити в притулку в оточенні багатьох чужих тварин, підпорядковуючись законам стаї, конкуруючи за їжу та місце, стає додатковим стресовим фактором.
 4. Якість життя
  Притулок - це зовсім не курорт. Хоча їжу пожильці отримують регулярно, її якість залежить від нагального фінансового стану притулку. Собаки зазвичай харчуються кашею на бульйоні з кісток, живуть в будках, що стоять просто неба, сплять на підстилці з сіна. Таке життя різко відрізняється від квартирного, короткошерстні та декоративні породи ризикують просто не пережити зиму.
  Велика проблема - перенаселеність притулку та надмірне скупчення тварин. Особливо погано її переносять кішки, вони швидко захворюють на різні недуги. Для кошенят з їхнім ще слабким імунитетом ці хвороби часто стають фатальними.

Спостерігаючи за тим, які трагічні наслідки для психики та здоров'я тварини має його переселення з квартири до притулку, Київське товариство захисту тварин не може виправдати людей, що зважились на подібний крок. "Ми відповідаємо за тих, кого приручили", і ця відповідальність не обмежується тільки сьогодняшнім бажанням або можливостями. Якщо через драматичні життєві обставини ви розлучаєтесь зі своїм вихованцем, то ваш прямий обов'язок найти знайти йому нових люблячих хазяїв - лише, можливо, дещо більш відповідальних. Не обманюйте себе, ваша ситуація не унікальна! Унікальним було б ваше рішення забезпечити найвідданішій у світі істоті любов і турботу до кінця його днів.

 
Інші...