РУС | УКР | EN | DEПочаток

Початок / Часті питання

Що робити, якщо тварин отруїли

Якщо вашу тварину отруїли, але вона ще жива – терміново звертайтеся до ветеринара. В цій статті розглядається ситуація, коли тварина загинула.

Безпритульних собак та кішок труять регулярно – як ЖЕКи, так і озлоблені громадяни. Якщо вашим підопічним ветеринар вже не допоможе, то спробуйте хоча б домогтися покарання винних.

  • Викликайте міліцію. Наголошуйте на тому, що використано невідому отруту, і що це загроза для людей, хатніх тварин, «... а може це якийсь ненормальний?!». Крім того посилайтеся на статтю 299 Кримінального кодексу.

  • Приїжджає патруль, з'ясовує ситуацію і викликає експертну групу. Приїжджає група, ви все їм розповідаєте, показуєте місце, де їла собака, вони фотографують, опитують свідків, складають заяву від вашого імені. Також зробіть декілька фотографій самостійно.

  • Для того, щоб відправити тіло на експертизу, вони дають вам припис, що тіло собаки направляється до ветклініки по вул.Волинській 12 (державної) для встановлення причин смерті і забору матеріалу для токсикологічного дослідження.

    Це важливо! Якщо міліція нічого не напише про забір матеріалу, то на Волинській лише встановлять причину смерті (яка, загалом, і без того очевидна), а встановити отруту не зможуть - у них немає реактивів. Це може зробити тільки людська криміналістична лабораторія, і для цього на Волинській повинні взяти зразки тканин (у 20 баночок). Баночки опечатуються і передаються до криміналістичної лабораторії.
    Можливо, вам доведеться наполягати на отриманні припису (не всі міліціонери в курсі процедури), і на включенні в нього фрази «забір матеріалу».

  • Везіть тіло разом з цим документом до лабораторії по вул.Волинській. Забирати баночки для передачі в криміналістичну лабораторію може міліція, або ж ви відвозите їх самі - це з'ясується по ходу справи. Розтин на Волинській коштує до 200 гривень (за неперевіреними даними, для безпритульних тварин безкоштовно).

  • Всі документи, які склали міліціонери за фактом інциденту, і рапорт патруля оформлюються у районному відділку міліції в одну справу і направляються дільничому. Туди ж треба віднести висновок з Волинської і, якщо вдастся отримати людську токсикологію, то і її також.

Якщо ви зважитеся слідувати цій процедурі, будь ласка, повідомте нас про результати - як позитивні, так і негативні. Це важливо для уточнення процедури на майбутнє.

За використанням матеріалів Уа-Вет.

 
Інші...