РУС | УКР | EN | DEПочаток

Початок / Часті питання

Що робити, якщо напали бродячі собаки

Бродячі собаки нападають не поодинці, а зграєю. Це означає, що при нападі на людину, як правило, її атакують одразу декілька собак з різних сторін. До того ж, собаки підкоряються законам зграї. Як бути в такому випадку?

  • Перш за все, уникайте тих місць, де можлива зустріч з ними. У бродячих собак, як правило, існує чіткий розподіл території проживання. Особливо намагайтеся уникнути зустрічі з ними в період сильного голоду, тобто взимку, а також у періоди розмноження та вигодовування цуценят, що відбувається переважно навесні та на початку літа.

    Якщо ваша реакція на цю пораду «Чому я повинен тікати від них?!», то подумайте, навіщо ви взагалі читаєте цей матеріал. Ваше завдання – потішити своє его, довести свою зверхність над природою? Чи все-таки ваше завдання – уникнути укусу, не прикладаючи при цьому великих зусиль??

  • Якщо ваш щоденний шлях проходить повз їх володінь, то найкращий спосіб убезпечити себе – підгодовувати їх по дорозі. Бродячі собаки невибагливі і споживають усе. І як усі живі істоти, вони розуміють лагідні слова. Тому не скупіться, проходячи повз.

    І на цю пораду досить розповсюджена реакція: «Ці блохасті намагаються мене хапнути, а я до них ще й підлещуватися?!» Відповідь така ж сама, що й до попереднього пункту. Якщо ви не готові власноруч знищувати живих істот, які винні лише у тому, що міська влада розкрала виділені на них кошти, то вам залишається єдина альтернатива – намагатися з ними співіснувати. На вирішення проблеми безпритульних тварин були виділені кошти платників податків. Ці кошти були вкрадені владодержцями найрізноманітніших рівнів. І якщо й справедливо комусь зробити боляче, то, звісно, крадію, а не його жертві! Пишіть, дзвоніть, позивайтесь до влади. Сьогодні вони вкрали гроші, виділені на безпритульних собак, а завтра вони обчистять ваші кишені (власне, це відбувається вже зараз). Якщо ж ви просто бажаєте зігнати свою досаду і злість аби на кому, але бажано щоб вам не могли відповісти, – тут ми безсилі.

  • На відміну від домашніх улюбленців, бродячі собаки побоюються ударів, окриків, змахів. Коли в них чимось кидають, то вони спочатку тікають, а потім повертаються для нападу. Тому у вас буде час піти.

  • Але якщо вам здається, що напад неминучий, то відходити необхідно наступним чином: задкувати, але в жодному разі не тікати. І водночас шукати очима безпечне місце поблизу: огорожу, височину, автомобіль. Станьте спиною до цього місця, захистіть свій тил. Придивіться, що знаходиться у вас під ногами. Стануть у нагоді камінець, пляшка, палка, залізний прут. Предмети кидайте перш за все у ватажка – зазвичай він тримається осторонь та спостерігає за тим, що відбувається. Зазвичай відбувається так: якщо лідер втече, скиглячи від болю, то за ним підуть і всі інші члени «ватаги».

    Часто заперечують, що це зовсім непросто – «відступати, задкуючи, одночасно шукати очима, захистити тил, придивитися», а також «не втрачати самовладання» і «не панікувати». Це дійсно непросто! Але людина й не щодня несподівано опиняється в облозі агресивної зграї собак! Це скоріше виключення, до якого можна підготуватися завчасно. Можливо, ви не будете так само ефективні, як солдат спецназу. Але щось із сказаного вище утримується в голові і підвищить ваші шанси на успіх у критичній ситуації.

Детальніше, в тому числі про напад домашніх собак, читайте в нашій Бібліотеці.

 
Інші...