RUS | UKR | EN | DE



Library

Library / Publicism

Можливо, саме завдяки вам жорстокості у світі стане менше

До редакції газети «ПС» кілька разів зверталися мешканці будинків по вулиці Енергетиків 19, 19а, які просять комунальників негайно вжити заходів щодо зграї собак у дворі будинків. Причиною скарг є нібито голосний гавкіт та непоодинокі випадки нападу на перехожих.








Дійсно, біля згаданих будинків живуть безпритульні собаки, але це не зграя, а лише шість особин. Хочеться зазначити, що кожна собака з тієї «зграї» стерилізована та прищеплена за власні кошти волонтерів Київського товариства захисту тварин. Тобто заходи щодо запобігання збільшенню «зграї» вже вжиті. Крім того, собаки прищеплені від сказу та від вірусних захворювань. І що ж залишається – лишай та глисти? Волонтери періодично проводять профілактику і цих захворювань.

Собака – єдина тварина на світі, для якої життя людини важливіше за своє власне. У 90% випадків на людей нападають домашні собаки, які потрапили до необізнаних у кінології хазяїв, котрі не обтяжують себе вивченням елементарних знань поведінки та дресирування собаки і заводять тварину, віддаючи данину моді.

Стерилізація значною мірою позитивно впливає на поведінку та здоров’я тварини. По-перше стерилізована тварина стає неагресивною, так як під час операції видаляються статеві залози та органи (матка і яєчники)- це призводить до стабілізації гормонального фону, а гормони напряму пов’язані з нервовою системою. Тобто повністю виключаються підстави для агресії.

Чому ж тоді ці стерилізовані та неагресивні собаки іноді нападають на людей? В першу чергу треба придивитись до самих людей, які гримають, махають руками або кидають палицею, іноді можуть дати стусана собаці. Якщо на вас хтось почне кричати або намагатиметься вдарити, невже ви не будете себе захищати? Чому ж собака цього не повинна робити?

Іншою проблемою деякі бучанці вважають утворення зграй безпритульних собак. Зі збільшенням популяції безпритульних тварин необхідно боротися не отрутою і не кулями, а саме стерилізацією. Крім того, дія цієї отрути є неконтрольованою, вона не обирає, на кого діяти: на обраних жертв чи на незанесених до списку смертників домашніх тварин, яких вивели на прогулянку, чи на дітей, що граються на вулиці без нагляду батьків.

Зазвичай свідками отруєння чи знущання над безпритульними собаками та котами стають діти. Від побаченого дехто замикається у собі, весь час плаче або починає заїкатися. Та й як тоді виховувати в дитині одвічні людські цінності – любов, повагу, бережливе ставлення до живого. Адже ми з вами горді носії імені Людина.

Щодо комунальних служб, то до них треба звертатися не з проханням знищувати собак, а з вимогами чесно виконувати свої обов`язки щодо вчасного прибирання та вивезення сміття. Немає сміття – не розповсюджуються мікроби, шкідники, гризуни. Бо найбільшу загрозу для людей становлять саме щури та пацюки, що переносять збудників безлічі хвороб. До речі, коли у 80-х роках у Москві масово винищили безпритульних собак та кішок, місто заполонили саме щури, адже їх винищити було нікому. Раніше це робили собаки та кішки, а тепер природна рівновага була порушена.

Крім того, вимагайте у міської ради включити в річний бюджет кошти для обов`язкової стерилізації та вакцинації безпритульних тварин.

Тисячоліття тому людина приручила собак, і вони весь цей час слугували їй вірою та правдою. Разом з людьми ці тварини вийшли з лісів у міста, де, нажаль, не всім пощастило мати свій дім та люблячих хазяїв. Не кривдьте безпритульну тварину!   
Пам’ятайте, що у справі поширення добра в світі важливий внесок кожного! Можливо, саме завдяки вам жорстокості у світі стане менше.

Марта Грибовська, Маргарита Гопак
та жителі будинків 19, 19а
по вул. Енергетиків, м. Буча
Жовтень 2009 р.
Бучанские псы, фото авторов