RUS | UKR | EN | DE



Bibliothek

Bibliothek / Bewegung für Tiere

Покусаних собаками у Києві побільшало

Якщо ви не бачите чорного прямокутника зліва, то ймовірно у вас не встановлений плагин для програвання флэш-анімацій. Його можна безкоштовно завантажити з сайту Adobe.

Собака буває кусючим. Далі так – якщо життя у нього собаче. Дитяча пісенька про цілком реальні факти. Конфлікт між людьми та безпритульними собаками в Україні набирає обертів.

У столиці бродячих тварин близько 30 тисяч, це приблизні підрахунки. Лікарі кажуть останнім часом таких, кого покусав собака у Києві в рази побільшало. Ображені на зграї неконтрольованих тварин, люди не знають, як від безпритульних собак захиститися. Захисники ж тварин покусаним і наляканим – не вірять – на їхню думку – безпритульні собачки цілком безпечні і лагідні створіння і звісно мають право на життя.

Барбоси, Білунчики, Шарики і Тузики. Уявити без них мегаполіс вже не можливо. Найулюбленіше місце дислокації нічийних песиків – попід магазинами і на базарах. Ближче до їжі. Бо голодний пес – не лагідний.

Світлана, жертва безпритульний собак: “У меня у самой двое маленьких детей и я беременна, я выходила как то вечером шла с магазина и они с разных сторон набросились – они бросаются, я бросила кулек, не дай бог за живот – никого нет на улице, темно, три собаки огромные и ты стоишь и плачешь. А потом к машине шла, детей везла в садик, так они бросаются на детей, это ужас, как детей спасать?

Світлана і скаржилася і погрожувала. Та ЖЕК на її прохання вивезти з під будинку неадекватних песиків - не відгукується. А цей пан ніби і не з лякливих, утім після тісного контакту з кусючим собачкою, купив пневматичну зброю.

Ярослав Петруняк, жертва безпритульних собак: “У меня есть пистолет пневматический, я хожу и им отстреливаюсь – он убить не убьет, а напугать напугает. 4-5 собак, как минимум две – они по одиночке не нападают, наверное, боятся. Собирается компашка, и начитает нападать на людей”.

Ася Серпинська за кожного цуцика горою. Вона від голодної смерті щодня когось рятує. І запевняє - вуличні пси не кусючі.

Ася Серпинська, президент Всеукраїнської організації захисту тварин: “Нет, когда они голодные - они никогда человека не тронут, они только тогда тронут человека, когда он палкой будет замахиваться. Бездомные кусают исключительно редко”.

А у хірургів своя статистика і історії.

Віктор Сидоренко, хірург: “Процентов 60 это мужчины – поставил машину, возвращался домой и на стоянке был укушен”.

Якщо собаки просто гавкають і лякають – їх ніхто нікуди не вивезе. На скарги та емоції особи фізичної комунальні структури по відлову собак реагувати не мають. Такий закон. Про те безплатно упіймати і вивезти кривдника комунальники таки можуть. Але станеться це за певних умов: якщо собака таки когось вкусив, а покусаний звернувся в лікарню, а лікарня подала відомості у санепідемстанцію. У решті випадків за відлов та стерилізацію безпритульних має платити ЖЕК. Гроші на це з міського бюджету виділили. Утім заковика в тому, що стерилізовану собаку повертають туди звідки взяли.

Сергій Клочко, зоопсихолог: “Вот сейчас если стерилизовать животное – да мы его передержим 10 дней, а потом выбросить его на улицу в мороз? Европейцы это гуманным и не считают содержание собак пожизненное в приютах – гуманным”.

Після стерилізації собаки не можуть розмножуватися. Операція складна, під загальним наркозом. Відклигати від неї досить важко. А ще, така процедура повністю змінює гормональний фон тварини, і лагідності аж ні як не додає - кажуть самі кінологи.

Сергій Клочко, зоопсихолог: “Проводились спец исследования учеными в США и на канале и определили что если животное обладало хоть какой то степенью агрессивности, то агрессивность после кастрации – она усиливается”.

Зберегти усім собакам життя і дати їм можливість жити у місті – ідея не зовсім правильна - каже, навіть завзятий собачник Валерій Шматок. Він керівник приватного притулку для тварин-безхатчиків. Пан Валерій разом з дружиною прихисток дав 500 собачим душам. Щодня вони варять їм по два армійських котли їдла. Лікують і виходжують, і все власним коштом.

Валерій Шматок, керівник приватного притулку для тварин м. Гостомель: “Нет смысла их отлавливать ради стерилизации, что б выпустить обратно – это ошибка. Бессмысленное занятие. Но одних желаний сохранить всех собак бездомных живыми, удовлетворить эти желания не возможно”.

Прийняли б більше – була б ротація - каже Валерій. Віддати тваринку в добрі руки притулку – охочих багато. А забрати звідси собі чотирилапого друга ніхто не хоче. А це вже притулок комунальний. Це вони по заявках ЖЕКів собак виловлюють і стерилізують. Сьогодні тут 700 собачих душ. Директорка притулку каже – присипляють – лише тих, хто тяжко хворий чи неадекватний. Але активні захисники тварин ненависть не ховають і у виразах не соромляться. Проклинають і директорку і її близьких за собачі вбивства.

Ольга Дроздова, керівник КП “Притулок” м. Бородянка: “Есть у меня ужаснейшие смски, которые я получила на свой телефон с проклятьями детей и это переходит все границы”.

Аби безхатченки не кусалися вони не мають бути безхатченками, - істина зрозуміла. Але від тих кого приручили – люди самі відмовляються.

Ольга Дроздова, керівник КП “Притулок” м. Бородянка: “Мальчик – отдали. Говорят, нет возможности удерживать. Наигрались и все. Сколько было – заберите. Он у меня сожрал сапоги за 500 долларов”.

Їх на вулицю не вигнали – заплатили притулку, щоб ті піклувалися. Утім і притулки не гумові, і зайві гроші не у кожного є.

21 грудня 2010 р.
Новий

Адреса статті в Інтернет: http://www.novy.tv/reporter/ukraine/2010/12/21/16/51.html