РУС | УКР | EN | DEТовариство

Товариство / Партнери

Logo Vier Pfoten

Австрійська зоозахисна організація зі світовим ім'ям "Чотири лапи" (Vier Pfoten) на рубежі 2011-2012 р. звернула увагу на критичну ситуацію з бездомними тваринами в Україні, що особливо загострилася напередодні чемпіонату Європи по футболу "Євро-2012". Маючи великий досвід успішного вживання методу "вилов-стерилізація-повернення" для контролю популяції бездомних тварин, "4 лапи" звернулася до Київського товариства захисту тварин з пропозицією співпраці і зустріла повне порозуміння.

На початку лютого 2012 р. делегація "4 лап" на чолі з засновником і керівником організації Гельмутом Дунглером відвідала Гостомельський притулок для бездомних тварин. При тридцятиградусному морозі - не частому для Києва явищі! - гості познайомилися з побутом притулку, його мешканцями і співробітниками.

Гельмут Дунглер, засновник і керівник "4 лап" під час відвідин Гостомельського притулку в лютому 2012 р.:
– Я бачив багато притулків. Гостомель звертає на себе увагу тим, як багато вдалося досягти тут настільки скромними коштами.
Helmut Dungler
Усвідомлюючи всю трудність старту нового масштабного проекту в незнайомій країні, КТЗТ негайно надало діяльної підтримки колегам у вигляді консультацій, контактів, посередництва в переговорах, допомоги з перекладом. Незабаром дозрів і генеральний план: широкомасштабна акція по кастрації бездомних тварин в містах, що приймають чемпіонат, з одночасним навчанням українських колег сучасним гуманним методикам вилову і стерилізації. Гостомельський притулок впродовж місяця є однєю з трьох київських баз для мобільних клінік і волонтерів "4 лап". Жителі навколишніх предмість і окремі волонтери можуть безкоштовно каструвати тут своїх тварин.

Програма стартувала в кінці квітня. До кінця травня ветеринари-добровольці кастрували більшу частину приютських собак. Це важлива підмога для Гостомеля, адже, за відсутності власного ветеринара, притулок із-за обмежених фінансів не часто може запрошувати фахівців з київських клінік, і собаки довго чекають кастрації. Волонтери "4 лап" підремонтували бокси ветеринарного стаціонару, куди - також за сприянням "4 лап" - було проведено воду від лише-лише пробитої автономної свердловини.