РУС | УКР | EN | DE/

Дорогі друзі!

Вітаємо вас на сайті Київського товариства захисту тварин.

Багато років поспіль ми відстоюємо права тварин у столиці України.
Ми періодично звертаємося до влади з вимогою припинити нищення безпритульних тварин, пропонуємо програму альтернативного, гуманного розв’язання цього питання. Намагаючись привернути увагу громадськості до проблеми, ми проводимо вуличні демонстрації, співпрацюємо з засобами масової інформації.

За нашими спостереженнями громадська думка в останні роки повернулась обличчям до проблеми безпритульних міських тварин. Але пробити стіну байдужості з боку влади нам поки що не під силу. Незважаючи на Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", що увійшов у дію 21 лютого 2006 року, жорстокість до тварин в Україні залишається безкарною.

Ми усвідомлюємо, що Закон про захист тварин не може працювати без наших вольових зусиль, без абсолютної переконаності кожного громадянина, що співчуває тваринам, у власній правоті.

Не маючи змоги докорінно змінити життя тварин у Києві, ми намагаємося врятувати від жорстокості хоча б їх частину. В нашому Притулку (місце знаходження – с. м. т. Гостомель) ми утримуємо собак та котів, що стали жертвами людської жорстокості або недбалої байдужості. Сьогодні в нашому Притулку їх налічуєтся 700 душ. Однак потік тварин, що прибувають до Притулку, зупинити неможливо. Ми намагаємося влаштовувати їх у добрі руки, щоб звільнити місця для інших.

Захищаючи слабших істот, люди й самі стають сильнішими. И якщо захист собі подібних є усього лише інстинктом збереження виду, то, допомогаючи іншим видам, допомогаючи найслабшим, ми стаємо на ступінь вище у своєму духовному розвитку.
Весь світ охоплений боротьбою між світлом та пітьмою, між добром та злом. Боротьба за права тварин – це найжорстокіше поле битви. Ми працюємо на майбутнє – адже справа тварин не приносить швидких рузультатів. Можливо, за нашого життя ми не побачимо посіяних нами сходів, але нашу працю не можна вважати даремною. Нехай сьогодні в нашій країні не зовсім прийнятні умови для проростання сіянців добра та милосердя. Але ми віримо – вони раніше чи пізніше обов’язково проростуть, тому що без них є неможливим розвиток по-справжньому гуманного суспільства.

Чи можна розділяти права людей та права тварин? Авраам Лінкольн говорив, що він стоїть за права тварин так само, як і за права людини. І це – шлях усього людства. Наш сайт висловлює ідеологію тієї частини населення, яка орієнтується на вищі зразки гуманності, напрацьованого людством за всю його історію. Завдяки сайту animalprotect.org ми сподіваємося відшукати якомога більше однодумців, які могли б приєднати свої зусилля до руху за права тварин.

Ася Вільгельмівна Серпінська
Президент Київського товариства захисту тварин
Член Всесвітнього товариства захисту тварин (WSPA)