РУС | УКР | EN | DEТовариство

Товариство / Влада і ми / Звернення до авторів законопроекту №1264

Звернення до авторів законопроекту №1264

Приведений нижче лист був направлений авторам законопроекту депутатам Верховної Ради Комару М.С., Голубу О.В. і Дейчу Б.Д., а також спікеру Верховної Ради Літвіну В.М.

 


ЗВЕРНЕННЯ

представників громадських зоозахисних організацій України - учасників Міжвідомчої робочої групи щодо розроблення нормативно-правової бази для реалізації вимог закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»

29.12.2008 р.

Голові підкомітету з питань природокористування
Комітету Верховної Ради України з питань
екологічної політики, природокористування та
ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Народному депутату України
Б.Д.Дейчу

Шановний пане Дейче!

Просимо Вас негайно зняти з розгляду проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (реєстр №1264 від 17.12.2008, внесений Вами та Народними депутатами Голубом і Комаром та від 20.12.2008, внесений Народними депутатами Голубом і Комаром) як такий, що, віддаючи сферу поводження з безпритульними тваринами на відкуп негідникам жилкомунгоспу (далі – ЖКГ), зводить нанівець будь-яку ідею гуманного ставлення до безпритульних тварин і тим самим перекреслює основні принципи Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (прийнятої Законом України 18.03.2004р. №1629-IV), перший етап якої (згідно Розділу V) визначає пріоритетними сферами, в т.ч. «охорону життя та здоров’я людей, тварин і рослин».

Сумний досвід України, Росії та інших країн СНД свідчить про те, що саме ЖКГ впродовж десятиріч тільки й знав, що знищував безпритульних тварин, вважаючи їх побутовими відходами (в тому числі, 3 роки після прийняття Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», не вважаючи за потрібне збудувати жодного притулку для тварин не теренах України, продовжуючи майже повсюдно їх відстріл) - за що досі не тільки нікого не покарано, але й не визнано винним.

Навіть там, де зусиллями громадських зоозахисних організацій, як, наприклад, в Харкові, де в 2007р. було відмінено відстріл та прийнято Програму поводження з домашніми та безпритульними тваринами, виконавцем якої став все той же ЖКГ, стан справ не покращився, тому що миттєво було створено стандартну корупційну схема з посередником, яка за умови зухвалого нехтування будь-яким контролем з боку громадських зоозахисних організацій, з успіхом займається розкраданням бюджетних грошей, результатом чого кількість безпритульних тварин збільшується, а ідею гуманного вирішення цієї проблеми повністю дискредитовано.

В зв’язку з тим, що боротися з ЖКГ законними методами (звертаючись до прокуратур всіх рівнів, державного ветеринарного управління, тим більш – міліції або суду, що є ланками одного, всім відомого ланцюга, який називається «мафія») - абсолютно безперспективно (в чому ми неодноразово особисто переконались), єдине, що необхідно зробити, це на законодавчому рівні відсторонити назавжди ЖКГ від сфери поводження з тваринами та організувати дієвий контроль за цією діяльністю з боку держави та громадських зоозахисних організацій.

Саме з цією метою, а також для недопущення будь-яких порушень Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (зокрема жорстокого поводження з безпритульними тваринами), за нашою ініціативою та за нашою участю, після пікетування нами Кабінету Міністрів України 19.09.2008р. та звернення до міжнародної спільноти, при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України (далі – Мінприроди) створено Міжвідомчу робочу групу щодо розробки нормативно-правової бази для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (далі – Міжвідомча робоча група), в роботі якої ми запрошуємо прийняти участь Вас, а також Народних депутатів Голуба та Комара.


Але, в першу чергу, в зв’язку з вищевикладеним та заради приведення ситуації у сфері поводження з безпритульними тваринами в Україні в правове поле, просимо Вас зробити наступне:

  • негайно зняти з розгляду проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» за № 1264 від 17.12.2008 та 20.12.2008;
  • прийняти активну участь у розробці нормативно-правової бази та внесенні зміни в існуючі закони, що необхідні для реалізації вимог існуючого Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», згідно розділу VI “Прикінцеві положення» цього Закону, (що й досі, впродовж 3 років, не зроблено);
  • тільки після практичного опрацювання розробленої нормативно-правової бази, з урахуванням колективної думки зоозахисної громадськості, приступати до обговорення на засіданнях Міжвідомчої робочої групи будь-яких змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»;
  • тільки після одностайного схвалення учасниками міжвідомчої робочої групи (в тому числі, представниками громадських зоозахисних організацій) необхідності вищезазначених змін переходити до розробки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та вносити його до Верховної Ради на розгляд.

З метою ж покращення ситуації у сфері поводження з безпритульними тваринами в Україні вже сьогодні, просимо Вас, а також всіх Народних депутатів України допомогти організувати збір коштів та залучити потужних спонсорів для будівництва величезної кількості притулків, пунктів ветеринарної допомоги безпритульним тваринам та тваринам, що загубилися, а також центрів етичного виховання, що конче необхідно у величезних обсягах, особливо напередодні ЄВРО-2012, коли весь цивілізований світ дивиться на Україну з надією.

Просимо надати відповідь якомога швидше за допомогою факсу: 8-057-758-54-29, Директору ХБО «Центр усиновлення тварин» О.М. Ратниковій-фон Зассе,

а також надати письмову відповідь за адресою: Президенту Київського товариства захисту тварин А.В. Серпінській, 03049, Київ, (адреса відома адміністрації сайту КТЗТ - ред.)

За дорученням представників громадських зоозахисних організацій - учасників Міжвідомчої робочої групи щодо розроблення нормативно-правової бази, необхідної для реалізації вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження",

Президент Київського товариства захисту тварин
А.В. Серпінська

Повернутися