РУС | УКР | EN | DEТовариство

Товариство / Влада і ми / Проти відстрілу безпритульных тварин в м.Ірпень

Проти відстрілу безпритульных тварин в м.Ірпень

Роздрукуй та надійшли

Заява до прокурора м. Ірпень:
Викачати заяву у форматі pdf

Надсилати за адресою: Прокуратура м. Ірпеня Київської області, 08200, м. Ірпень, вул. Ніжинська, 11.

Заява до голови Ірпінської міської ради:
Викачати заяву у форматі pdf

Надсилати за адресою: Ірпінська міська рада, 08200, Київська обл., м. Ірпень, вул.Шевченка, 2-а.

Увага! Надсилати ці листи необхідно рекомендованою поштою! (читати чому)

Найменше, що можна зробити, це підписати онлайнову петицію (збір підписів закінчено).

Не відкладай на завтра: їх можуть убити вже сьогодні вночі!

Тема обговорюється на форумі

В Ірпені, всього в 30 км від столиці, вступає в силу розпорядження мера про відстріл бездомних собак, який продовжиться до 1 травня 2008 р. На вулиці по ночах вийдуть люди з рушницями... Це беззаконня треба зупинити!

Рішення депутатів Ірпінської міської ради продовжити відстріл безпритульних тварин до 1 травня 2008 р. суперечить не лише міжнародним нормам, а й чинному українському законодавству, зокрема п.5 ст.4, ст.16, ст.17, ст.22, ст.24 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” від 21.02.2006 р.

Так, статтею 16 Закону встановлено, що “регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування – методами евтаназії”. А статтею 17 Закону встановлено, що при умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги: “… умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин; приміщення, де проводиться умертвіння, повинно бути відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини”. Всупереч цим вимогам замість зазначених методів проводиться відстріл у дворах, на вулицях тощо (а не вилов, з подальшим обов’язковим утриманням на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, із можливістю повернення власникам, як передбачено статтею 24 Закону). Причому проводиться відстріл усіх собак – безпритульних і тих, що мають опікунів, зареєстрованих, щеплених і стерилізованих. Відстрілюють велику кількість домашніх тварин, що є порушенням права власності їхніх господарів. Перед смертю собаки зазнають страшних страждань. Під час цих “акцій”, незважаючи на те, що вони відбуваються у нічний час, мешканці перших та інших поверхів, дорослі і діти, чують і бачать усе на власні очі. Це не може не позначитися негативно на фізичному та психічному здоров’ї громадян. У результаті відстрілу зазнають страждань не лише тварини, а й їхні власники та опікуни, а також усі небайдужі громадяни.


Підстава:Швейцарське зоозахисне товариство Verein für Entwicklung des Tierschutzes надіслало лист в адресу голови міськради Ірпеня:

Oleksiy Kosenkov
Verein für Entwicklung des Tierschutzes
Längimoosstrasse 16
CH-3075 Rüfenacht
Switzerland

30 березня 2008 р.

Голові Ірпінської міської ради
Бондарю Олегу Васильовичу
08200, Київська обл.,
м. Ірпень, вул.Шевченка, 2-а

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Олег Васильович,

Verein für Entwicklung des Tierschutzes VERETIS – швейцарська громадська зоозахисна організація, що спеціалізується в підтримці та розвитку гуманного відношення до тварин в Україні, а також допомозі недержавним притулкам для бездомних тварин. Значну частину членів товариства складають громадяни України, колишні кияни, що тимчасово або постійно проживають за кордоном. Звідси зрозуміла наша особлива увага до стану справ у сфері захисту тварин саме в Києві й області.

Хочу повідомити вас, що не тільки діаспора, але вся європейська громадськість пильно стежить за еволюцією свідомості українського суспільства у напрямку гуманності, зокрема відносно тварин. Важливою віхою на цьому шляху стало ухвалення в 2006 році Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», який серед іншого регламентує порядок рішення проблеми міських безпритульних тварин цивілізованими методами, що виключають їх страждання.

Ми також гаряче вітаємо ініціативу Ірпенської міської ради по розробці плану заходів, націлених на рішення питання безпритульних тварин цивілізованими методами та відповідно до чинного законодавства. Ми переконані, що, окрім міркувань гуманності, на перших порах більш витратний шлях стерилізації з подальшим випуском тварин в місця їх звичайного проживання в довгостроковій перспективі виявиться ще і економічно найбільш доцільним. Приклад західних країн, зокрема Швейцарії, це повністю підтверджує.

Тим дивовижніше нам було дізнатися про рішення продовжити відстріл бездомних тварин до 1 травня 2008 р., прийняте на сесії Ірпенської міської ради. Подібне рішення, на наш погляд, повністю перекреслює враження про добру волю і гуманізм жителів Ірпеня. При цьому нам відомо, що самі жителі також протестують проти згаданого рішення. І нарешті, подібне поводження з тваринами є протизаконним актом, що порушує багато статей Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Ми переконані, що рішення депутатів, яке 1) протизаконно, 2) суперечить волі жи-телів міста Ірпень, і 3) йде врозріз з обраною стратегією гуманізму, не може бути нічим іншим, окрім як жахливою помилкою. Ми віримо, що ви, Олег Васильович, виконаєте свій почесний обов'язок перед містом і його жителями, перед всім прогресивним людством, і не допустите здійснення ганебного акту жорстокого знищення тварин. Ми продовжуємо пильно стежити за розвитком подій і з нетерпінням чекаємо добрих звісток про відміну вказаного рішення і торжество гуманності в цивілізованому ірпенському суспільстві.

З повагою,
Президент VERETIS
Олексій Косенков


Всеукраїнський фонд сприяння міжнародному спілкуванню "Українське народне посольство" також направив запит на ім'я заступника генерального прокурора України, підписаний першим президентом України Л.М.Кравчуком і президентом фонду І.Р.Приставським:


Повернутися