РУС | УКР | EN | DEТовариство

Товариство / Влада і ми / Щодо неприпустимості нової редакції Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»

Щодо неприпустимості нової редакції Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»

Інформаційний лист

Шановні панове!

Звертаємо Вашу увагу на ситуацію навколо Проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження (щодо уточнення норм та термінів)», що поданий до Верховної Ради України народними депутатами М.С.Комаром, В.В. Матюхою (обидва – фракція Партії регіонів), С.В. Сасом (фракція «Блок Юлії Тимошенко») 28.12.2006 р. (№1105). Законопроект пропонує викладення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» в новій редакії, яка значно погіршить стан в галузі законодавчого регулювання, тому що:

  1. Змінюється назва та штучно звужується концепція закону. Запропонована назва закону «Про основні засади утримання тварин та забезпечення їх захисту» низводить сферу регулювання від захисту усіх тварин до правил утримання домашніх та безпритульних тварин.
  2. Зменшується коло положень законодавчого регулювання, з якого вилучаються питання захисту сільськогосподарських тварин, диких тварин (в тому числі мисливських), захисту тварин під час наукових експериментів, видовищних заходів, у спорті, при організації дозвілля. Виключено положення щодо діяльності громадських організацій у сфері захисту тварин.

Звертаємо Вашу окрему увагу на те, що у Висновку науково-експертного управління щодо зазначеного законопроекту, який мав би об’єктивно відобразити усі його недоліки, навіть не зауважено, що пропонується зовсім нова редакція закону. Навпаки, Висновок Головного науково-експертного управління, обмежується виразом «Даним законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», які передбачають включення до нього нових положень та уточнення чинних», а текст висновку, замість об’єктивного аналізу містить незначні редакційні правки та уточнення, здебільшого до прикінцевих положень законопроекту. Жодним реченням не вказується, що чинний закон вже забезпечує достатнє правове регулювання відносин у галузі захисту тварин від жорстокого поводження.

Вважаємо, що дії авторів висновку можуть бути класифіковані як навмисне викривлення інформації, перекручення фактів та підміна понятть (нова редакція закону це не «включення до нього нових положень та уточнення чинних») , що є порушенням Закону України «Про Державну службу», та підлягають кримінальній відповідальності.

Немає жодного сенсу приймати нову редакцію закону, який був одноголосно прийнятий Верховною Радою України у третьому читанні лише рік тому у 2006 році. Чинний Закон України „Про захист тварин від жорстокого поводження» розроблений народними депутатами О.В.Голубом (фракція Комуністичної партії України) та Б.Я.Беспалим (фракція Блоку «Наша Україна») з урахуванням досвіду та вимог міжнародного, зокрема, європейського законодавства з захисту тварин та підтриман громадською екологічною спільнотою як в Україні так і за її кордоном. З часу прийняття закону на основі його положень вже були розроблені і подані до Верховної Ради України зміни та доповнення до низки законів України «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», «Про Червону Книгу України», «Про мисливське господарство та полювання», до Кримінального та Адміністративного кодексів України.

Отже ми вимагаємо:

  1. Провести службове розслідування та виявити винних у тому, що Науково-експертне управління Верховної Ради України надає тендеціозні експертні висновки, які містять необ’єктивний аналіз законопроектів та спрямовані на те, щоб ввести в оману Народних депутатів України.
  2. Сприяти відхиленню Проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження (щодо уточнення норм та термінів)» (№1105).
Повернутися