РУС | УКР | EN | DEТовариство

Товариство / Влада і ми / Заява генеральному прокурору про пересувний зверинець у Южноукраїнську

Заява генеральному прокурору про пересувний зверинець у Южноукраїнську

 
М.Київ
26.07.2010 р.
Генеральному Прокурору України
МЕДВЕДЬКУ О.І.

ЗАЯВА

Шановний пане Генеральний Прокуроре!

Просимо Вас втрутитись в ситуацію щодо порушення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

В місті Южно-Українськ Миколаївської області 19.07.2010 р. зупинився пересувний звіринець. В цьому звіринці утримуються 50 голів різних тварин. Власник цього звіринця не надав жодних документів, що підтверджують походження тварин. При звіринці відсутній ветеринарний лікар. Половина тварин – це великі та дрібні ссавці, частина з них занесена до Червоної книги. Всі без виключення тварини потребують ветеринарного нагляду. Деяким тваринам, таким як носуха, яванські макаки, страуси ему, чорні канадські вовки, чорнобура лисиця, бурий ведмідь, верблюд двогорбий, - необхідна щоденна ветеринарна допомога. Тварині «носуха» в екстреному порядку необхідно хірургічне втручання в стаціонарних умовах.

У власника пересувного звіринця відсутній раціон харчування для тварин, немає приміщення для зберігання продуктів. Він пояснює, що ніби кожен день щось купляє на базарі для годування тварин. Тварин годують нерегулярно і недостатньо, утримують в металевих клітках, призначених для транспортування тварин. Ці клітки нагріваються за день до 60 градусів за Цельсієм, що спричиняє теплові удари у тварин. Площі кліток не дозволяють тваринам рухатися в них.

Все це свідчить про те, що тварини знаходяться в умовах постійного стресу та надмірних фізиологічних навантажень, а умови і місце утримання не відповідають їх природнім потребам в їжі, воді, сні, рухах, в контакті з подібними собі, а також в природній активності. Відсутній необхідний простір, температурно-водний режим, природнє освітлення, вентиляція і можливість контакту з природнім для тварин середовищем.

Стаття 4 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» трактує умови утримання тварин, що не відповідають їх біологічним, видовим і індивідуальним особливостям як жорстоке поводження з тваринами.

Крім цього, відвідувачі пересувного звіринця це переважно діти, тому діяльність такого звіринця можна розглядати як пропаганду жорстокого відношення до тварин серед населення. У з`вязку з вищесказаним та порушенням власником пересувного звіринцю статей №№ 4,5,6,7,8,10,11, 18 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» просимо Вас взяти справу під особистий контроль.

У відповідності до ст.34 цього Закону просимо Вас негайно конфіскувати всіх тварин цього звіринця, а осіб, причетних до їх утримання, притягнути до кримінальної відповідальності.

Президент Асоціації зоозахисних
організацій України
А.В.Серпінська
Повернутися