РУС | УКР | EN | DEПритулок

Притулок / Стерилізаційний центр / Чому кастрація собаки – добре діло

Чому кастрація собаки – добре діло

Кожен власник суки двічі на рік, в період тічки, неминуче зтикається з неприємними проблемами. Тічна сука привертає до себе псів зі всієї округи. Вони збираються біля вашого будинку, гавкають і влаштовують бійки. Приємна вулична прогулянка перетворюється на напружені і небезпечні маневри. Часто сука буває неспокійною, поганить квартиру. Кастрація сук стає все популярнішою мірою в наший країні. За кордоном це є правилом утримання собак, що не підлягають племінному розведенню. Кастрація - операція, що позбавляє сук можливості мати потомство, проводиться під наркозом, в хірургічних умовах ветеринарних клінік. На 8-12-й день собаці знімають шви, і вона повністю здорова. Навіть якщо ви приймаєте всі запобіжні засоби - утримуєте свого вихованця в будинку та на повідці на прогулянці, - він все одно заподіє неспокій вам і оточуючим. Пес може вити, відмовлятися від їжі і обов'язково задовольнятиме свої інстинкти на всіх предметах, які йому здадуться сексуально привабливими.
В період тічки собака зробить все можливе, щоб втекти і послідувати своїм інстинктам. Не зважаючи на ваші запобіжні дії, вона може втекти з прогулянки або дачної ділянки, виплигнути з машини або вікна. Кастровані суки ніколи не відчувають печалю або незручності від того, що в них немає тічки, і не страждають від позбавлення їх вагітності або материнства. У них виключені захворювання дітородних органів і украй рідко, на відміну від некастрованих, зустрічаються випадки захворювання молочних залоз. При кастрації псів шви накладають тільки крупним собакам, а дрібні через декілька днів ведуть звичний спосіб життя. Ваш пес не страждатиме від того, що у нього немає сексуального потягу. Не перекладайте ваші власні фізичні і емоційні потреби на вашу тварину.
Собака, що втік, в більшості випадків не може пристосуватися до життя на вулиці і стає жертвою дорожніх подій, ловців або шкуродерів. Якщо ваша сука знайдеться навіть через дуже короткий час, то велика вірогідність того, що в неї буде потомство.

Господарям псів також доводиться переживати певні незручності, пов'язані із статевими інстинктами їх собаки. Ваш пес може втекти за тічною сукою та загубитися на якийсь час або назавжди. В період "собачих весіллів" пси часто гинуть під колесами транспорту.

Топити щенят або вбивати їх іншими способами негуманно. Вирощування потомства зажадає від вас великих витрат грошей і часу. Звичайно, спостерігати за малюками велике задоволення, але турбот з ними не мало. Часто агресивна поведінка псів по відношенню до людей і інших собак пов'язана з проявом сексуальних інстинктів. Саме тому собака буває некерованим і злобним до представників своєї статі та вплутується в бійки. Кастровані пси і суки довше живуть здоровішим життям. Вони кращі компаньйони й більш прив'язані до будинку і господаря, практично не тікають, менше кусаються і не вплутуються в бійки. Кастрація знижує агресію по відношенню до інших тварин або людей. При цьому зберігаються інстинкти, пов'язані з охороною території або приміщення.
А найбільша проблема пов'язана із знаходженням власників для щенят, що не належать до модної породи. Навіть якщо вам вдасться влаштувати щенят в "добрі руки", немає впевненості в їх благополучному майбутньому

Існує помилкова думка, що кастровані тварини стають товстими або ледачими. Насправді, не всі собаки після операції схильні до огрядності. У будь-якому випадку ваш собака не додаватиме у вазі до тих пір, поки його розумно годують і він регулярно рухається.
Повернутися