РУС | УКР | EN | DEПритулок

Притулок / Стерилізаційний центр / Міфи і факти про кастрацію

Міфи і факти про кастрацію

Міф. Тварина швидко набирає зайву вагу і стає ледачою.
Факт. У більшості випадків тварина набирає зайву вагу через неправильне чи надмірне харчування, а також недостатнього фізичного навантаження.

Міф. Корисно пов'язати тварину хоча б один раз.
Факт. Ветеринари говорять протилежне. Більш того, доведено, що особини жіночої статі, стерилізовані до періоду статевого дозрівання, відрізняються міцнішим здоров'ям і живуть довше. Останнім часом стала практикуватися кастрація з 3-місячного віку.

Міф. Після кастрації собака втрачає свої охоронні та мисливські якості.
Факт. Кастрація не впливає на природні інстинкти тварини. Навпаки, тепер собака може повністю зосередитись на своїй службі. До того ж, характер тварини формується на генетичному рівні і не залежить від дії статевих гормонів.

Міф. Після кастрації тварина відчуває себе неповноцінною.
Факт. Тварини не мають его. Після кастрації вони не страждають від психічних розладів або кризи особистості.

Міф. Кастрована тварина – «воно» – не самиця і не самець.
Факт. Це неправда. Гормони ще в юності вплинули на формування мозку тварини і зробили його «чоловічим» чи «жіночим». Після кастрації частина поведінкових «статевих» шаблонів залишається.

Міф. Моя тварина неповторна, але не вічна, я хочу бачити її продовження в потомстві.
Факт. Ваша тварина може бути найкращою, але це не означає, що потомство буде її точною копією як зовні, так і за характером. Навіть досвідчені заводчики не можуть гарантувати, що отримають саме ті характеристики, котрі хочуть бачити у тварині. У любителів шансів «клонувати» свого улюбленця ще менше.

Міф. Я легко знайду дім для усього потомства.
Факт. Одного разу вам дійсно може пощастити, але кожний дім, зайнятий вашою тварино, яка була народжена через примху або безвідповідальність, міг би стати домом і другим шансом для якої-небудь покинутої тварини. В подальшому нащадки вашого улюбленця будуть плодитися, поглиблюючи проблему. Пошук нового дому – справа складна і відповідальна. Ви повинні пересвідчитися, що малята потрапили в надійні руки. Від вашого вибору залежить їх подальша доля. Знайти хороших господарів дійсно непросто.

Повернутися